De DNA-stalen die werden afgenomen in het onderzoek naar de Bende van Nijvel hebben geen resultaten opgeleverd. Dat schrijft Le Soir en bevestigt het federaal parket aan onze redactie.
Het was het hof van beroep van Bergen dat eind 2025, op vraag van verschillende partijen, de Belgische justitie had opgedragen om de lichamen van drie personen op te graven voor een DNA-onderzoek.
De resultaten zouden uitwijzen of de Franse piste al dan geen stand houdt. Volgens die piste zouden de aanslagen van de Bende van Nijvel gepleegd zijn door een bende gangsters uit Noord-Frankrijk, onder leiding van de broers Xavier en Thierry Sliman. Dat spoor werd indertijd overgemaakt aan de Belgische autoriteiten, maar nooit deftig onderzocht.
Enkele weken na de DNA-afnames zijn de resultaten nu bekend. Het federaal parket, dat het onderzoek leidt, laat weten dat alle resultaten negatief zijn.
Bron » Gazet van Antwerpen