Volksvertegenwoordiger Jean-Pierre Van Rossem wil het gebruik van de Zoller en de Malicieux in de tijd beperken. Beide apparaatjes registreren de telefoonnummers die vanuit een bepaald telefoontoestel vertrekken of erop binnenkomen.
De apparaatjes mogen nog maar sinds de wet van 11 februari 1991 worden gebruikt, maar in de gerechtelijke onderzoeken benutte men ze al veel vroeger. Dat leidde in het verleden tot vrijspraken omdat bewijsmateriaal onwettig was verworven.
In het proces-Haemers-bis gaf advocaat-generaal Pierre Morlet zelf toe dat sommige bewijsstukken onwettig waren verkregen, omdat een Zoller was gebruikt toen dit nog niet mocht.
De verdediging van de verdachten Zeyen, Vander Elst en Gauthier wil daarom zelfs de hele akte van inbeschuldigingstelling onontvankelijk laten verklaren door het hof en dreigt met Straatsburg.
Van Rossem meent dat ook de wet van 11 februari 1991 nog niet volledig voldoet aan de arresten Huvig en Kruslin (24 april 1990) van het Europees Hof voor de rechten van de mens omdat de onderzoeksrechter Zoller en Malicieux onbeperkt in de tijd mag gebruiken.
Van Rossem wil dat de toestellen slechts voor twee maanden worden gebruikt. Die termijn mag hooguit één keer worden verlengd.
Bron » Gazet van Antwerpen