Generale staf saneert rijkswacht Charleroi

De generale staf wil de structuur van de rijkswacht van Charleroi grondig dooreengooien. Het onderzoek dat de rijkswacht voerde naar de verdwijning van Julie en Mélissa vertoonde een aantal zware fouten. De geviseerde rijkswachters, met alleen officieren, worden in de loop van de week gehoord. Op het einde van de week valt de beslissing.

De sfeer in het rijkswachtdistrict Charleroi raakte de jongste maanden steeds meer verziekt. Tijdens de verhoren door de commissie-Dutroux zwegen sommige rijkswachters niet, wat hen niet in dank werd af genomen. Ook de kwaliteit van het werk werd ter discussie gesteld.

De rijkswachtcommandant van Charleroi, Alain Lemasson, beklemtoont in een reactie dat hij zélf om zijn overplaatsing heeft gevraagd. “Ik ben van mening geen persoonlijke fouten te hebben gemaakt, maar als er dan toch waren, hoe klein ook, zijn ze mijn verantwoordelijkheid. Om het vertrouwen van de publieke opinie niet verder te schaden, acht ik het opportuun me terug te trekken.”

Voorzitter Van Keer van het Nationaal Syndicaat van het Rijkswachtpersoneel is niet gelukkig met de wijze van handelen van het commando. Ondermeer “omdat de nu getroffen personeelsleden onmogelijk deze verdoken tuchtmaatregel kunnen weigeren zonder hun verdere loopbaan in gevaar te brengen en omdat de betrokkenen geen kans krijgen zich op de onuitgesproken beschuldigingen te verdedigen.”

Volgens Van Keer heeft de overheid in Charleroi al jaren de situatie laten verzieken “en maakt ze nu van deze gelegenheid gebruik om haar laksheid op de rug van enkelen te schuiven.” De rijkswachtvakbond pleit voorts voor meer middelen en personeel.

Bron » Gazet van Antwerpen