Moord met vertakkingen naar zaak-Dutroux

Heeft Véronique Laurent (38) haar echtgenoot Michel Piro laten vermoorden omdat ze hem beu was? Of is Piro vermoord omdat hij onthullingen zou doen over de zaak-Dutroux. Die vraag staat centraal in het assisenhof van Bergen. De ouders van Julie en Mélissa willen zich burgerlijke partij stellen, omdat ze “een belangrijke getuige” kwijt zijn.

Michel Piro (50) werd op 5 december 1996 door twee huurmoordenaars neergeschoten achter het stuur van zijn wagen. Pas in november 1997 bekende zijn vrouw dat zij de opdracht tot de moord had gegeven. Het onderzoek wees uit dat materiële belangen de drijfveer vormden.

Piro had het plan opgevat om het restaurant met bijbehorend dierenpark, dat hij samen met zijn echtgenote uitbaatte, van de hand te doen om een rustiger leven te gaan leiden. Dik tegen de zin van Véronique Laurent. Laurent zelf beweert dat ze haar man liet doden omdat haar man haar regelmatig zou hebben geslagen.

Sommigen zien een heel ander motief voor de moord. Piro zou aan verschillende mensen gezegd hebben dat hij tijdens een “herinneringsdiner” voor Julie en Mélissa belangrijke onthullingen zou doen over de zaak-Dutroux. Het diner zou plaatsvinden op 31 januari 1997.

Tien getuigen hebben bevestigd dat Piro hen gesproken had over zijn onthullingen. Zo zou hij gesproken hebben over netwerken van kinderhandel, en zou hij ook de naam van een minister genoemd hebben.

Véronique Laurent zegt niks af te weten van dergelijke onthullingen. Volgens haar wou haar man het herdenkingsdiner enkel inrichten uit respect voor de meisjes.

Tijdens het onderzoek had ze wel verteld dat ze nog samen met Piro in een restaurant had gewerkt waar Michel Nihoul en Bernard Weinstein regelmatige klanten waren.

Meester Victor Hissel, die de families Russo en Lejeune vertegenwoordigt, eist 1 miljoen frank schadevergoeding per familie omdat de ouders door de moord op Piro een belangrijke getuige in de ontvoering en dood van hun kinderen wordt onthouden.

Advocaat-generaal Yernaux van het openbaar ministerie maakte voorbehoud, omdat het denkspoor-Dutroux tijdens het vooronderzoek nooit relevant was gebleken. Niettemin zal het openbaar ministerie zich niet verzetten tegen het verhoor van de getuigen die Hissel tijdens het driedaagse proces wil oproepen.

Vandaag werd een onderzoeker van de cel-Dutroux in Neufchâteau gehoord.

Bron » De Standaard